PROSTO O FINANSACH

CAsaver -
Oszczędzanie przy okazji
codziennych zakupów

Zakupy oznaczają wydatki. Jest jednak pewna usługa bankowa, która niczym czarodziejska różdżka pozwoli Ci cieszyć się swoimi oszczędnościami. To usługa CAsaver, która pełni rolę elektronicznej świnki skarbonki.

Jak to działa?

Za zakupy płacisz kartą wydaną do Twojego konta. Możesz umówić się z bankiem, aby Twoje płatności zaokrąglał do: 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł czy 10 zł. Twoje środki na koncie zostaną pomniejszone o wartość zakupów po zaokrągleniu, a sama wartość zaokrąglenia trafi na Twój rachunek oszczędnościowy.

przykład

Wybierasz zaokrąglenia np. do 5 zł

Kupujesz towar za 33,33 zł

Wartość zakupów zostaje zaokrąglona do 35 zł

Twoje środki na koncie zostają pomniejszone o 35 zł

Na Twój rachunek oszczędnościowy trafia 1,67 zł
(różnica pomiędzy 35 zł a 33,33 zł)

W ten oto sposób wydając pieniądze jednocześnie je oszczędzasz

Z usługi CAsaver korzystasz całkowicie bezpłatnie!
W dowolnej chwili możesz zmienić kwotę do której będą zaokrąglane Twoje płatności.

Ale to nie wszystko…

Usługa CAsaver może też posłużyć Ci jako dodatkowe kieszonkowe, gdy Twój rodzic wskaże Twój rachunek oszczędnościowy do zaokrągleń.

Dlaczego warto mieć konto w banku?

Komu zdarzyło się choć raz zajrzeć do portfela i zadać sobie pytanie: Na co wydałem wszystkie swoje pieniądze? Zarządzanie swoim budżetem, jaki by on nie był, jest zawsze trudne, wymaga nauki i doświadczenia. Dużo łatwiej jest zarządzać swoim budżetem widząc każdy zastrzyk gotówki i każdy wydatek. Taką możliwość daje właśnie konto osobiste. Posiadanie własnego konta w banku ma wiele zalet, warto tutaj wspomnieć o kilku najważniejszych.

1BEZPIECZEŃSTWO

Pieniądze na koncie są bardziej bezpieczne niż w portfelu, czy w kieszeni. Możesz je wypłacić z bankomatu lub po prostu zapłacić za zakupy kartą w każdej chwili. Jeśli zginie Ci karta – wystarczy zadzwonić i zastrzec kartę – karta zostanie zablokowana, a pieniądze są nadal bezpieczne na koncie.

2ZARZĄDZASZ SAM
SWOIM BUDŻETEM

Jeśli masz konto widzisz ile masz i ile możesz wydać. Ułatwi Ci to podjęcie decyzji na co wydać pieniądze, ale też pokaże ile możesz zaoszczędzić.

3PŁACISZ ZA SWOJE ZAKUPY
W SKLEPIE INTERNETOWYM

Wystarczy konto lub karta płatnicza i dzięki systemowi płatności natychmiastowych, sklep w kilka minut otrzymuje Twoją płatność, a Ty możesz szybciej cieszyć się zamówionym produktem.

4KORZYSTASZ Z BANKOWOŚCI
INTERNETOWEJ I MOBILNEJ

Możesz „bankować” przez internet albo za pomocą aplikacji mobilnej. Wystarczy komputer, tablet, czy smartphone i masz dostęp do swojego konta i pieniędzy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

5KORZYSTASZ Z PROMOCJI,
RABATÓW I SPECJALNYCH OFERT

Zwykle wystarczy spełnić prosty warunek (np. zalogowanie się do aplikacji mobilnej, czy płatność kartą) aby otrzymać dodatkowy bonus. Płacąc kartą możesz również korzystać z rabatów w ramach programów rabatowych organizowanych przez bank, w których uczestniczą różne sklepy.